12. Zlatokopky

Vedeli ste, že samce opíc makakov musia podplatiť samičky, aby s ním mali sex? Musia jej najprv vyčistiť kožuch od vší čo trvá približne 8 minút. Ak chcú sex dlhší, čistia ju aj 16 minút. Alebo jej donesú potravu. Až keď dopredu zaplatil, nechá sa samička presvedčiť na smilstvo. Nepríde vám to nejaké povedomé s iným druhom primátov? 

Zlatokopectvo je hádam najobľúbenejšia téma slovenských žien. Je krásne, teplo, oblečiete sa a idete do centra na kávu. Objednáte si dvojité espresso s kolou. Na viac nemáte, lebo káva za 2€ a kola za 3€ už prekračuje rozpočet. Sledujete ľudí, kto má čo na sebe, či chodí vzpriamene alebo kríva, či má dlhý nos, krátke ruky alebo či mu netrčí niečo z nohavíc.

V diaľke vidíte blížiacu sa ženu. Červené topánky na vysokom opätku, biele priesvitné šaty bez podprsenky, opálené plecia. Vlasy voľne prehodené, bez extra účesu. Žiarivý biely úsmev na tvári, dokonalý mejkap a venušina postava z nej robia bohyňu na móle. Je ako veľká zaoceánska loď, elegancia pohybu a vlnenia. Pohŕdavo a unudene pozerá pred seba. Nedá sa nevšimnúť ako z nej ostatní nemôžu spustiť oči, vrátane vášho frajera. Tresnete ho do ramena, nech sa spamätá, lebo sa zdvihnete a už vás neuvidí. Je to určite nejaká pucmola, ktorá nikdy v živote nerobila. Obyčajná prostitútka, naparovačka, ktorá si myslí o sebe, že je viac ako vy. Váš názor sa o to viac potvrdí, keď ju vidíte ako si sadá k staršiemu, zjavne dobre situovanému pánovi a bozkáva ho na pery. „Vedela som to, je to obyčajná zlatokopka“ vyhlásite presvedčivo. Ste spokojná sama so sebou, že ste jej vynadali, zároveň vás neskutočne serie ako dobre vyzerá a akého bohatého chlapa má pri sebe. Váš frajer mlčí, čokoľvek by povedal by sa automaticky otočilo proti nemu no v kútiku duše tomu starému úprimne závidí.

Zlatokopka sa so svojim boháčom najedla, vyrozprávali si ako sa mali za posledný týždeň, provokatívne sa zasmiala keď si prehŕňala vlasy. Dvíhajú od stola, aby išli ďalej. Boháč gentlemensky zaplatí, chytí ju okolo pása a mieri preč. „Dnes to bude iba Viedeň miláčik, večer mám ešte stretnutie“ snaží sa vysvetliť prečo zájdu nakupovať len do Viedne, nie do Paríža. Po nákupoch si ju  zoberie do svojho apartmánu s výhľadom na les, hodí na posteľ a nemilosrdne si to rozdajú. Vy ste už dopili svoju kolu a idete do LIDLa na nákup. Je mexický týždeň a vy máte ešte štyri stravné lístky, ktoré treba využiť!

Tento klasicky príbeh odsudzovania mladých slečien počúvam už od nepamäti. Je to však len kombinácia vašej závisti, sklamania z terajšieho vzťahu, frustrácie z vašej nedokonalej postavy a pleti, neschopnosti byť šťastná s tým čo máte. Za všetko samozrejme môže váš frajer, lebo nemá dostatočne dobrú prácu, nie je dostatočne šikovný, aby ho povýšili a ani jeho matka mu veľa krásy do vienku nedala. Čím viac si zlatokopku predstavíte, tým viac chcete byť ako ona – príťažlivá tak veľmi, aby sa za vami chlapi otáčali a mohla ste si vyberať, aby na vás ženy žiarlili ale stále ste mali úprimnú kamošku, aby ste boli žiadaná a mali pozornosť. Snívate, ako by ste si mohli žiť v apartmániku na brehu Dunaja, objednali si sushi a užívali Martini na balkóne. NIKDY to ale nepriznáte, vaše ego by to neprežilo. Museli by ste totiž priznať, že je lepšia ako Vy. A vy ste predsa dokonalá.

Zlatokopka zatiaľ ide školy alebo do práce, potom do fitka, uvarí si zdravé jedlo, urobí nechty a vlasy, aby sa cítila dobre. Sadne si na kávu aj sama a usmieva sa. Usmieva sa na život, na ľudí. Nerobí si vrásky čo bude zajtra. Počká na telefonát a ono sa to samo zariadi. Nemá úprimné kamošky, skoro všetky sú moralistky, matky, nešťastné frajerky alebo „psychologičky“ presne ako vy. U žien nie je obľúbená, pretože vyzerá lepšie ako priemerné dievča. Mala to šťastie, že je krásna po mame a ani o to neprosila. Zvykla si byť sama, nehovoriť o tom, čo cíti. Ženy by ju odsúdili, zatratili, vynadali do kurvy, poslali do Somálska vodu nosiť. Jedine muži ju pochopia. Nesúdia ju, sami nie sú dokonalí a nebudú zrážať ženu na zem. Dá jej to málo, čo môže. Dobrý obed, zopár darčekov na dobrú náladu, pozornosť. On má príjemnú peknú spoločnosť, ona radosť z pozornosti. Nevydiera ho deťmi, nekričí na neho prečo sú ponožky na dlážke, nesťažuje sa, nehuláka ako zmyslov zbavená. Žije a usmieva sa. Preto je ona ZLATO a vy ste len KOPKA (nešťastia).