19. Výherný príbeh : Skutok sa nestal…

„Spoznali sme sa náhodou JA a ON. Písali sme si maily, keď nám bolo ťažko. Pri písaní to prerástlo do lásky. Pricestoval za mnou do Prahy, keď som ešte študovala. A nakoniec zostal, našiel si lepšiu prácu, perspektívu, podnájom, nebol sám, mal mňa. Ja som bola tiež perspektívna študentka Karlovej Univerzity. Keď som doštudovala, začali sme spolu bývať. Bolo to zrazu také prijemne rodinné. Prešlo snáď 5 rokov. Milovali sme sa, zažívali sme spolu úplne blaho. Veľa sme skúšali, cestovali, objavovali, žili sme jeden pre druhého. To porozumenie medzi nami aj bez slov je dodnes elektrizujúce. Zlepšovali sme zamestnania, budovali kariéru, podporovali sme sa navzájom. Nič sme si nezakazovali. Nepočul odo mňa, že niekam nemôže ísť, že má niečo zakázane. Mohol všetko. Jeho šťastie, bolo mojim šťastím. Dôvera napĺňala náš vzťah. Nepochybovali sme o sebe. Pre mňa to bol úžasný muž. Obdivovala som ho, ľúbila, rozprávala som o ňom len v superlatívoch. Moji rodičia boli z nás nadšení, že sme šťastní, že ja som šťastná, že žijeme pekne. Nadišiel čas posunúť sa ďalej. Našli sme si byt, zobrali hypotéku, založili sme rodinu. Dnes už máme ročného syna. Nie sme manželmi. Zostali sme partnermi, mam snubný prsteň. Oslávili sme 10 rokov odkedy sa poznáme. Posledný rok však bola, ako som sa dozvedela, totálna ilúzia.

ZOBUĎ SA RUŽENKA
Nenapadlo by ma, čo sa deje, ani v najhoršom sne. Porodila som 7/2018. Sexuálnu konverzáciu s kolegyňou som mu v mobile objavila v 3/2019. Syn mal vtedy 7 mesiacov. Zobudila som sa po polnoci na to, že ho treba nakŕmiť a keď som si túto povinnosť splnila, šla som pripraviť ďalšie mlieko do kuchyne spojenou s obývačkou. ON tam spal na gauči s rozsvieteným mobilom a otvorenou WhatsUp konverzáciou. Obsahovala všetko: čo kam môže strčiť od penisu po uhorku, home-made amatérske fotky vagíny s ružovým vibrátorom made by nejaký starší model Applu. Prsia, ohanbie, stoporený penis môjho priateľa. Nehrabala som sa mu v mobile. Bolo to tam pre mňa otvorené ako na pozvanie. Zobudila som ho, že čo to má znamenať??? ON: Nič. Neboj. To je neškodné četovanie. Fyzicky sa nikdy nič nestalo. Verila som mu. Po 9 rokoch človeku veríte.

Odvtedy som tu jeho kolegyňu nenávidela a dávala som si na ňu pozor. Raz som ich načapala pred kinom, keď mi celý deň tvrdil, že s ňou nie je. Klamal. Vtedy prvýkrát som si uvedomila, že mi cielene a bez problémov klamal. Do toho momentu som dôverovala na 100% všetkému, čo vypustil z úst. Zrazu sa mi v duši niečo zatriaslo. Akýsi základ. Niekoľkokrát som ho nahlas upodozrievala. Vždy reagoval útokom, urazene a dopadlo to tak, že som sa ja cítila zle. Že ja to obom kazím, že to ja som tá zlá. Je výborný manipulátor.

ZOBUDENIE
V auguste 2019 sme šli na letnú dovolenku z Prahy na Slovensko. Ja s malým dieťaťom o týždeň skôr. On mal prísť za nami. V stredu mi píše kamoška suseda, ktorá býva nad nami: Nemali ste byť v Tatrách? Z vášho bytu idu neskutočné zvuky sexu. Vy ste zvieratá. Skoro som odpadla. Odpovedala som jej, že ON asi len pozerá porno pri otvorenom okne. Že tam možno má kamošov, ktorí mali v noci sex.
Ale v piatok mi napísala, že pri venčení psa videla z nášho bytu odchádzať blondínku pred ôsmou hodinou rannou. Plus som si to potvrdila odposluchom nainštalovaným u nás v obývačke. Ženské vzdychy a prirážanie. Už som si to s ním len potrebovala potvrdiť. Potrebovala som priznanie. 

Bála som sa. Toľkokrát sme sa pre moju podozrievavosť predtým pohádali, že som sa bála, že keď túto tému otvorím, odíde odo mňa. Mal ma perfektne spracovanú. Nikdy som nechcela môjmu dieťaťu urobiť to, aby vyrastalo v neúplnej rodine. Bolo by to moje úplne maximálne zlyhanie. Moji rodičia žijú spolu a fungujú. Mám to tak od detstva a páči sa mi to. Môjmu dieťaťu chcem dopriať to isté. Otca aj mamu pod jednou strechou.

Nakoniec sme tu tému otvorili. Zapieral, ale dôkazy boli nezvratné. ON: no dobre, bola u nás, ale nič nebolo, len sa potrebovala porozprávať o práci. JA: púšťam nahrávku so vzdychmi. ON: ok, tak máš všetko. Spali sme spolu.  Vtedy som to považovala za výhru. Priznal sa a neodišiel od nás…

Ale počas dovolenky sa priznal k ďalším veciam. Spal s ňou trikrát. Trikrát!!! Nie raz. Dokonca v čase, keď mi v Prahe s malým pomáhala moja mama a on s čistým svedomím odišiel von na nejakú akciu. Vyspali sa spolu. Moja dôvera aj láska boli preč lusknutím prsta. Zlyhal. Nezvládol to. Podviedol ma, keď máme dieťa. Hovoril tomu „jedno zlyhanie“ za celých 10 rokov. Ale v mojich očiach nejde o jedno zlyhanie. Podvádzal ma dlhodobo. Celý rok od januára až do augusta, keď s ňou šukal na našom gauči v nasej obývačke!  Ale pravda bola oveľa ďalej. Preskúmala som mu telefón a rozprávala sa s našimi spoločnými známymi. Nahé fotky od NEJ tam mal s dátumami od 9/2018. Teda už keď mal náš syn len 2 mesiace. Ešte sedela u nás doma aj na oslave narodenia nášho syna, kým ja som bola na oddelení šestonedelia. Hromada fotiek, nočných jázd, sedí hneď vedľa neho v práci, chodili spolu do kina a hrať squash. ON odmieta meniť prácu. Dosť dôvodov od neho odisť, že? Budú ďalšie, ale to až o chvíľku. Neurobila som to. Ešte som od neho neodišla.

Ubezpečil ma, že chce s nami ostať. Že ma má stále rád. Zdôveril sa, že problémom bol sex. Že veci, ktoré som mu odopierala (análny sex, striekanie na tvár, bytie, škrtenie, bičovanie) mu ona nadšene plnila. Dohodli sme sa, že z práce odíde. ON alebo tá jeho. Jeden z nich. Dohodli sme sa, že s ňou nebude komunikovať, že s ňou nebude piť kávu a chodiť na obedy. Dohodli sme sa, že zlepšíme sex. To bolo ľahké, lebo fyzická bolesť pri ňom mi pomáhala prebiť tu psychickú. Šlo to hneď. Mohol ma mlátiť a ja som sa cítila lepšie. Niekto sa reže. Už chápem prečo. Naša dovolenka bola psychickým týraním na oboch stranách. Aby som dokázala spať a starať sa o ročné dieťa, navštívila som psychológa. Vy milenky si myslíte, aká je sranda spať so zadanými chlapmi, ale strašne nám ubližujete. Je ti to jedno, že? Ale ja som bola v prdeli naozaj.

Už prvé týždeň po návrate z dovolenky s ňou veselo komunikoval. Bežné veci, nič háklivé. Porušil dohodu ohľadom obedov. Priznal sa na opýtanie sám. Volal ju aj aktívne, neprihodilo sa to náhodou. 13.9.sme mali naše spoločné rande a zabezpečené stráženie dieťaťa. 14.9. sme boli spolu s našim malým na rodinnom dni. V ten istý deň v noci pribudli v jeho mobile ďalšie jej nahé fotky, fotila bez hanby s novým fialovým vibrátorom. Nepomáha ani pekný rodinný deň, ani zlepšenie sexu medzi nami.

Prehrávam tento boj. Mám dve možnosti. Tváriť sa, že nič neviem, byť rada, že sa k nám vracia domov a byť ponížená, ale svojim spôsobom šťastná, že je rodina pokope. Alebo odísť. Opustiť ho. Viem, že dôvodov mám už teraz veľa. A nie som chudera. Mam výbornú prácu a úžasný plat, ktorý prekračuje 2500 eur mesačne, keď nie som na rodičovskej. Ale teraz som mama. Nie mama Bohyňa. Len mama. Mam rodičák. My mamy sme závisle na našich partneroch. Sme rukojemníčky ich dobročinnosti. Ale to on chcel deti. Vraj by sa so mnou rozišiel, ak by som ich nechcela. Chcel ich 5. Odjakživa. Ak by som syna viac zanedbávala, aby bol chlap stredobodom môjho vesmíru, tak by častejšie plakal, vývojovo by bol na tom horšie a náš vzťah syn-matka by bol na nič. Takto napreduje, je šťastný, usmiaty a máme sa veľmi radi. Vieš, je to ako ľúbiť partnera, je to ďalší človiečik v domácnosti, ktorého miluješ naplno. Po nevere partnera mam už len to. Úžasného syna.“

Tak čo myslíte Milenky, opustila ho nakoniec? Každopádne, držíme čitateľke palce. Zdá sa však, že lano lásky ju drží pripútanú na skale, aj keď vie, že ide spadnúť. A doláme si posledné kosti. Sranda, akí sú ľudia nepoučiteľní…