2. Aj ja chcem mlieko

Ak veríte, že sme potomkami opíc a nie sme stvorení z rebra a prachu, potom musíte čeliť tvrdej pravde.

Metaforicky i vecne platí, že Homo Sapiens je jedným z piatich žijúcich druhov homoidov. Do tejto čeľade patria aj šimpanzy, šimpanzy bonobo, gorily a orangutany, čo v preklade znamená , že my sme sa z opíc nevyvinuli, ale SME nimi. Šimpanzy sa vyznačujú radom vlastností ako žiarlivosť, sú posadnuté mocou, násilnícke, prefíkané a agresívne. Opisom ich správania je vraždenie, organizované vojny medzi skupinami, znásilňovanie a zabíjanie mláďat. Pokiaľ ide o DNA, od šimpanzov a bonobov sa líšime len 1,6 percentnou odchýlkou a čo je šokujúce, máme k nim oveľa bližšie ako pes k líške alebo slon africký k slonovi indickému. Zaujímavé pre nás je, že samice šimpanza majú pohlavný styk niekoľko desiatok ráz denne s väčšinou ochotných samcov (alebo so všetkými), bonobo si zase užívajú skupinový sex, vďaka ktorému sú všetky opičky uvoľnené a dokonca si tak udržujú zložité spoločenské vzťahy.  Monogamiu nepraktizujú nijaké spoločenské primáty žijúce v skupinách. Jedinou výnimkou sa snažia byť ľudia. Chcieť od ľudí, aby sa držali monogamie je ako chcieť chytiť vietor do ruky. 

Chlap je jednoduchý tvor a na tento svet prišiel rozsievať pomerne „lacné“ a početné spermie (no zároveň sa snaží mať pod kontrolou jednu či viacero žien s cieľom zvýšiť si istotu otcovstva). Má základné funkcie a potreby – zabezpečiť stravu, kopulovať, jesť a spať – a vy mu ich  láskavo nerozširujte! Chlap sa teší, že oplodnil vás ale jeho radosť netrvá večne ako vaša.

Žena je naopak zložitejší organizmus a na tento svet prišla, aby zaľudnila planétu. Má obmedzenú zásobu vajíčok, no v období ovulácie si vyhrnie sukňu a privolí na rýchle, hriešne a tajné milovanie s mužmi s mohutnou sánkou a očividnou genetickou nadradenosťou. Ak je to ťažké pochopiť, jednoducho jej stačí potetovaný barber z holičstva naproti.

Nalejme si ale čistého vína. Už nie sme opice v pralese, ale civilizovaní ľudia. Chceme od života viac, najmä muži určite nechcú poľaviť zo svojho pohodlia aj keď majú deti. To je ich hlavný dôvod prečo nemať deti – nechcú aby sa im zmenil život a všetko sa točilo len okolo deciek.

V každom jednom prípade sa to ale točí iba okolo deciek, pokiaľ sa nebavíme naozaj o progresívnej matke, nebodaj o krkavčej matke, ktorá nemá záujem o nič. No a tu sa to presne začína a končí. Bohyňa je zaľúbená do dieťaťa, venuje mu všetku svoju energiu, lásku, nehu, pohľady a dokonca už aj prsník je celý jeho. Samec bohyne sa začína nudiť. Je frustrovaný, takto si to vôbec nepredstavoval. Aj on by si chcel občas potiahnuť z materského mlieka, nie je tam dosť pre dvoch?!

A bohyňa namiesto toho, aby ho pochopila a trošku zvoľnila svoje materské pudy, ho pekne potápa každý deň ďalej. „Si dospelý, tak sa tak aj chovaj“ pripomína mu. Milé mamičky, ale on nie je úplne dospelý. On má rád a chýbajú mu všetky tie maličkosti z randenia a všetky hrátky s vami . On vás naozaj úprimne ľúbi a váži si vás za to, že ste mu porodili potomka, ale zase no, nemusí to byť koniec patriarchátu.