20. Koľko otcov máte vy?

Naozaj to všetci vieme? A čo keď to príroda zariadila lepšie, ako si to dnes vedecky dokazujeme? Pokladám za dôležité, aby ste sa pozreli aj na druhú stranu rieky, lebo stále niektorí krútia hlavami ako len môže nevera prekvitať.

V amazonskom dažďovom pralese prichádzajú deti na svet inak. Ženy sú tam tak „trochu tehotné“ a vedci to volajú čiastkové otcovstvo pričom plod vzniká z nahromadenej spermy.

Všetky sexuálne aktívne ženy sú trochu tehotné, kedy sa časom v maternici nahromadí sperma, vznikne plod, nasledujú ďalšie pohlavné styky a následkom akumulácie semena plod rastie. Možno povedať, že takáto produkcia detí vedie k zaujímavým záverom o „zodpovednom“ sexuálnom správaní. Rovnako ako matky na celom svete, aj ženy z týchto kmeňov túžia zabezpečiť deťom všetky možné životné výhody. Z toho dôvodu vyhľadávajú sex s pestrou paletou mužov. Žiadajú „príspevky“ (rozumej spermie) od najlepších, najzábavnejších, najkrásnejších, najláskavejších, najkrajších a najsilnejších lovcov a zberačov v nádeji, že dieťa pohltí esenciu každého z nich.

Podľa antropologičky Hillovej sa rozlišujú štyri typy otcov:

  1. Miare – otec, ktorý to vložil dnu
  2. Peroare – otcovia, ktorí to premiešali
  3. Momboare – tí, čo to vyliali
  4. Bukuare – otcovia, ktorí poskytli esenciu dieťaťu.

Deti viacerých otcov ostatní neodsudzujú ako bastardov či sukiných synov. Práve naopak, ich šanca na prežitie je oveľa vyššia ako šanca detí zo štandardnej kresťanskej spoločnosti, ktoré majú iba jedného otca. Muži z týchto kmeňov sa vôbec nehnevajú, že ktosi spochybnil ich genetické dedičstvo, ale ostatným mužom sú dokonca vďační, že prispeli k vzniku schopnejšieho dieťaťa a starali sa o neho. Spoločné otcovstvo utužuje puto medzi nimi a žiarlivosť tu nemá miesto.

Keby však niektorí čitatelia pocítili nutkanie zahrnúť toto správanie do kategórie „nie normálne, divné či šialené“ mali by si uvedomiť, že podobné príklady môžu nájsť vo svojej blízkosti. Zoberme si napríklad taký futbalový tím. Prvé čo si všimnete, keď sa futbalisti začnú rozprávať, je rýchlosť a spôsob ich myslenia. Ak jeden z nich „skóruje“ , čiže má dobrý sex s neznámou dievčinou, nespráva sa majetnícky. Je šťastný, že s tým dievčaťom uspeli aj spoluhráči. Hoci sa to môže zdať necitlivé, absencia žiarlivosti vychádza z potláčania sebectva – na ihrisku i mimo neho. Pre profesionálnych atlétov, hokejistov, hudobníkov a ich fanúšičky platí, že spoločné sexuálne vzťahy posilňujú súdržnosť tímu a sú zárukou bezpečnosti.

Sex nemusí byť iba o rozkoši či robení detí, ale môže mať aj spoločenskú funkciu. Veď bol to práve sex na divoko, ktorý udržal náš rast a len vďaka nemu sme zaľudnili našu planétu. Mnoho členov kmeňa má morálnu povinnosť reagovať na sexuálne návrhy bratrancov a sesterníc opačného pohlavia, inak hrozí, že ho označia za „skúpeho na genitálie“. A takú hanbu by predsa nechcel nikto zažiť. A čo krajiny, v ktorých je mnohoženstvo dovolené? Islam pripúšťa mužovi, aby mal viacero žien, ale nie preto, aby si užíval sexuálne orgie, ale čisto zo spoločenských dôvodov. Zobratím si ďalšej ženy podporuje boj proti chudobe, inak by množstvo žien zahynulo v krutých podmienkach prírody. Podmienkou však je, že sa každej žene musí venovať rovnako, teda ak s jednou strávi noc, alebo jej kúpi zlato, to isté musí urobiť aj pre druhú ženu. Rovnako strávený čas, sex, peniaze, šperky, deti. Kresťanské národy to považujú za choré, no iné kultúry za spásu a nastolenie rovnováhy v spoločnosti. A nezabúdajte, tieto podmienky vytvorili ľudia, nie Milenky.

Tak čo? Opýtate sa maminky, koľko otcov máte vy? ?