27. Pravda o tom, prečo podvádzajú ženy

To, prečo sa chlap podkne a padne do náručia lacnej sukni, sme si už vysvetlili v článku č. 6. Jednoznačne, je to sex, jeho chuť, vášeň, túžba, orgazmus, risk a nebezpečenstvo z toho vyplývajúce, no stále to musím niektorým pacientkam vysvetľovať. Chlap si sexom dokazuje svoju mužnosť, rovnako ako si žena dokazuje ženskosť nákupmi či starostlivosťou o deti. Len si predstavte, že si vás prestane chlap všímať v spodnej bielizni. Nekukne na vás keď sa sprchujete, zapne si správy v posteli alebo si nevšimne vašu novú blúzku. Bude mu úplne jedno či prejdete nahá po obývačke alebo roztiahnete nohy rovno jemu do tváre. Presne to isté cíti chlap, ktorému je odopierané mať sex,  čím klesá jeho pocit alfa samca a to je potupa, ktorú si on nemôže dovoliť.

Keď sa bývalého amerického prezidenta Billa Clintona pýtali, prečo podviedol svoju manželku Hillary, odpovedal jasne: „Lebo som mal príležitosť“. Plusové body mu dávam za čestnosť, lebo nebol pokrytec a nehádzal vinu na nefungujúce manželstvo, nepríťažlivosť staršej manželky či osobné zlyhanie. Pomenoval to presne ako to je, bola to príležitosť byť mužom a on ju proste využil.  Pre mňa osobne je ale oveľa zaujímavejšie študovať ženy. Sú strašne rozmanité a niekedy fakt pridrbané. A zároveň chcem odpovedať mužom, ktorí sú rozčarovaní z nevery ich partnerky a nechápu, prečo to tá cudzoložnica urobila.

  1. Prestala vás milovať – chcela som vymyslieť trochu prozaickejší dôvod, ale tento blog nie je o klamstvách. Stane sa to nečakane, nikto o to neprosí. Žena žije v spoločenstve ľudí, má prácu, zážitky, má svoje sny. Nemôžete spĺňať všetky jej túžby a už vôbec nie 30 rokov po sebe. Ona sa tiež zmenila za posledné roky a už nie ste pre ňu rovnako dobrý ako na začiatku. Prestali ste jej voňať aj chutiť. Síce ju to trápi, ale neobetuje svoje posledné roky života sebaľútosťou a nútením sa byť morálna. Nájde si milenca, aby znova ožila. Dá jej pocit, že ešte nekončí a stojí za niečo. Dá jej pocit, že je žiadaná.
  2. Nikdy vás nemilovala – druhá silná kategória pobehlíc. Boli ste pre ňu “dobrý výber” a ona si potrebovala splniť svoju základnú biologickú potrebu – mať deti a dobre ich či seba zabezpečiť. Nie žeby vás nechcela milovať, ale láska jej nebola dopriata, lebo jej vyvolený je s niekym iným. Tak čo mala robiť? Sama čakať na neho kým im to neklapne? Urobila prakticky čo bolo nevyhnutné, využila vás, obvinila zo všetkého čo sa dalo a ide ďalej. Či sa jej to vráti v živote? Nebláznite, nevráti, ona už nemá čo stratiť.
  3. Mala všetko a začala sa nudiť – ste ten typ, ktorý by pre ženu rozdal svoje orgány? Kupovali ste jej čo si zapýtala, spomenuli ste si na každé narodeniny, precestovali s ňou pol sveta, len aby videla a zažila všetko čo sa dá? A potom vás po rokoch jedného dňa podviedla s pasierom kôz? No, čo sa čudujete, dali ste jej viac ako dokázala zniesť a nikdy si to nevážila. Nemusela sa totiž o nič snažiť, nič sama vybudovať, nevedela teda akú hodnotu má tomu všetkému prisúdiť. A čo dokáže na tom najviac nasrať, ani dnes to nevie a spokojne si sedí s pastierom pri telke.
  4. Nemala čo chcela – sú ženy, ktoré sa kvôli láske obetujú a podriadia svoj život deťom. Sami ale túžia niečo dokázať, kariérne sa vyžiť, pretože keď deti vyrastú a ona je len domáca pani, cíti sa nepotrebná. Začne hľadať zmysel života a keď je niekoľko krát odmietnutá “na čo by si išla robiť, veď peňazí máme dosť” koledujute si o prúser. Deti ju tiež časom berú ako doplnok a nepotrebujú ju každý deň. Ak ste vy finančne úspešný a nepodporujete ženu v tom, čo chce dosiahnuť, skôr či neskôr vám ujde. A stačí jej na to váš najlepší kamarát, alebo sused, alebo aj pumpár zo šelky. Niekto, kto OD-RA-ZU zdieľa rovnaké hodnoty a posúva ju dopredu. Samozrejme, on ju posúva len preto, aby ju posunul do postele. No keď vy pozeráte futbal a ona práve študuje nákup akcií na burze, začnite sa seriózne báť.
  5. Zlomila ju príťažlivosť – ak je vaša priateľka adrenalínový typ a potrebuje k životu trochu vzrušenia, je veľmi pravdepodobné, že patrí do tejto kategórie. Zároveň je toto kategória, pri ktorej máte najväčšiu šancu získať vašu nevernicu späť. Pretože sa rýchlo začne nudiť, je koketná a má rada pozornosť, ľahko podľahne šarmu nového samca na pracovisku, privonia k jeho testosterónu a to ju zlomí. Baví ju zdolávať stále nové méty. Nevie si to vždy v hlave rýchlo zatriediť, ale má jasno v tom, že vy ste jej muž života a “on” je len horúca sprcha, ktorú potrebovala. Zvyčajne je to len chvíľkové pobláznenie a ak ju skutočne milujete nebude vám to brániť pokračovať vo vzťahu.

Jednoduchú a zrozumiteľnú odpoveď na to, ako ženu zastaviť, aby vás nepodviedla, fakt nemám. Prisahám, že je to najzložitejšia otázka, lebo ženy sú nevyspytateľné a nikdy im nemôžte vyhovieť. Ak im odopriete jedno, chcú druhé, ak im ležíte pri nohách urobia si z vás rohožku. Pravdou teda je, že sa pravdu nikdy nedozviete. Žena Vám to nebude vysvetľovať, sama tomu niekedy nerozumie a nechce vás raniť. Nie raz však platilo porekadlo, že k dobrých chlapom sa chodíme vysťažovať, k tým zlým zase vyspať…