30. Buď požehnaná Milenka!

V stredu som sa vrátila z Londýna. Mám partnera, ktorý keď sa presýti domácej kávy, kúpi letenky na jeden deň, len aby sme si posedeli na Pikadelke a dali nikaragujskú  kávu od potetovaného baristu, ktorý vie o káve asi toľko ako ja o fyzike. Vám je to ale jedno, lebo jediné čo potrebujete je, aby tá káva prišla s úsmevom. Okrem toho som bola som pre vás vybrať luxusnú pleťovú kozmetiku od šikovnej Slovenky žijúcej v tepne Anglicka.

Londýn je nadčasové mesto, kde sa mieša kultúra s antikultúrou. Mňa samozrejme zaujímali iné pamiatky ako len stĺpy či bary. Namierila som si to do Misogynists- prvé svetové múzeu vagín. Dobre čítate, naše mušličky majú svoje múzeum. Môžete si pozrieť vystavené mega tampóny, vagínky vyskladané z otvorených kabeliek, zakúpiť a odoslať vagínovú pohľadnicu s textom „vieš kde mi môžeš ísť“. Aby ste ale chápali širší kontext, “misodžinista” je výraz pre človeka, ktorý nenávidí ženy a považuje ich za horšiu odrodu muža – niečo ako nižší level človeka-muža, či chamraď. Prejavy tohto správania sú rôzne: od nechutných vtipov cez pornografiu až po násilie voči ženám. Mnoho významných filozofov bolo misodžinistami, napr. Aristoteles, Darwin, či Sigmund Freud. Vďaka ich obrovskému vplyvu sa nenávisť voči ženám rozšírila do celého sveta. A trvá až dodnes. Prečo? Lebo spoločnosť od nepamäti ovládajú muži. A samozrejme, oni chcú, aby to tak aj ostalo!

Londýn mi pripomenul aj bývalého milenca Erika. Ako nádejnú milenku ma povodil po najlepších butikoch v meste, kým sa jeho žena doma starala o malé dieťa. “Aký hnus!”, poviete si. Hej, bolo to divné, ale nikomu z nás to vtedy nevadilo. Vymetali sme najluxusnejšie butiky, kaviárové bary, prespali v najlepších hoteloch. Ako rodinne založená som nebola skúpa a myslela aj na jeho ženu. Vyskúšala som si na sebe zopár kúskov, ktoré som si myslela, že jej sadnú. Mám dobrý vkus. Celú túto komédiu však narušil môj záchvat túžby mať s nim dieťa. Len tak ma to napadlo na káve. Erik na mňa vyskočil so slovami, že nech sa ani neopovažujem nad tým premýšľať, lebo ma v sekunde pošle na potrat. Mal v očiach desivé zlo, také, ktoré vás zachladí. V tej chvíli som si trucovito priala byť tehotná a bola rozhodnutá si dieťa nechať. Nemohla som ale vedieť, aká chyba by to bola.

Keď sme sa s Erikom vrátili na Slovensko, čakal nás firemný vianočný večierok. Byť herečkou mi vždy išlo, nikdy som neprejavila žiadne city na verejnosti voči nemu. Čo ale čert nechcel, dorazila na večierok aj jeho manželka. Odetá v outfite, ktorý som jej vybrala ja. Fakt jej sadol. Bola som na ňu hrdá. Táto žena podišla ku mne a s divným úsmevom na tvári mi podala ruku. “Ja som Katarína a vy ste milenka môjho muža,” povedala, akoby sa nechumelilo. Šokovane som pozrela na ňu, odkiaľ to môže vedieť?! Bola som ticho. Ona mala stále ten pridrbaný úsmev na tvári, nechápala som o čo jej ide. Čakala som, že urobí scénu, alebo mi dá jednu po hube alebo ma chytí pod krk a zdvihne do vzduchu ako indickú kobru. Ale ona nie. Zavolala ma na bok, zjavne bola pripravená na tento rozhovor viac ako ja. “Vidím, že ste v šoku, čakali ste niečo horšie však? Ale prosím vás, práve naopak, musím sa vám poďakovať. Môj manžel je totálne hovädo. Nenávidím ho od kedy ma prvý krát podviedol. Neznášam na ňom milión vecí, od pomalého dýchania až po stále ešte dýcha. Neraz ma nakazil nejakými chorobami od kúrv z bordelov, z ktorých som sa musela ešte dlho liečiť. Nebyť vás môj manžel by vyžadoval sex odo mňa a bitky raz do týždňa. Museli ste si všimnúť, že je “labužník” a má to rád natvrdo. Takto si užívam jeho peniaze, dovolenky a za odmenu sa mu starám o dieťa. Obojstranná spokojnosť,” dokončila svoj monológ celá nadšená jak jej to v živote vyšlo. Najprv ma napadlo, že musí mať fakt dobrého dílera, keď mi tu ďakuje na šukanie jej manžela. No musím uznať, že si to nespočítala zle. Len treba na to žalúdok. Táto žena bola však iná trieda. Nadtrieda. “Tak som rada pomohla” poznamenala som rozpačito. Takto ma preskočiť je teda drzosť, no zaslúžene má môj rešpekt. Katarínka, keď to čítaš, si moja obľúbená manželka…