31. Odpusť mi láska

Môj milovaný,

Bola som sebecká, netrpezlivá a neistá. Nenachádzam správne slová, ktorými by som najlepšie vyjadrila, prečo som Ti ublížila. Prečo som Ťa podviedla a načo to bolo dobré? Viem, že sa to nedá pochopiť a že nezabudneš. Že sa ma po stý krát opýtaš „Ako si mohla“? no ja stále nebudem mať dosť dobrú odpoveď, aby sa Ti uľavilo. Pravda je, že ju sama hľadám.

Bolí to. Každé pomyslenie na to, že som Ťa zradila, ma bolí. Keď sa zobudím, keď varím obed, bolí ma to večer, keď usínam našu dcérku. Bolí ma, keď na mňa pohŕdavo pozeráš, keď cítim ako mnou opovrhuješ a hnusím sa ti. Hanbím sa, keď sa Ti mám pozrieť do očí a priznávam, že sa bojím čokoľvek povedať, aby si ma neznenávidel ešte viac. Viem, že som stratila všetku Tvoju dôveru, viem, že som zničila Tvoje predstavy o nás, viem, že som Ťa nemilosrdne oklamala pre svoju hlúpu ženskú naivitu. Nezazlievam Ti hnev, urážky, krivdu ktorú cítiš, lebo to cítim rovnako. Hnevám sa na seba, že som to dovolila, hnevám sa, že som nebola silnejšia ako si ma mal vysnívanú, hnevám sa, že som zrovnala 9 rokov nášho vzťahu s jednou falošnou ilúziou. Niekedy si prajem, aby som nebola.

Nechcem sa Ti ospravedlniť, lebo moja nevera sa ospravedlniť nedá. Som ale odhodlaná bojovať. Za Teba, no v prvom rade za seba. Potrebuješ ženu, na ktorú sa môžeš spoľahnúť a takou chcem byť. Potrebuješ ženu, ktorej môžeš veriť každé slovo a takou sa chcem stať. Potrebuješ partnerku, na ktorú budeš s hrdosťou pozerať a ukazovať ju všetkým do sveta. Potrebuješ cítiť, že Ťa naozaj ľúbim a vďaka tomu vyšliapeme spolu Kilimandžáro. Zabojujem, aj keď sa Ty budeš vzdávať. Zabojujem, aj keď mi povieš, že ma opúšťaš. Zabojujem, aj keď sa ti bude zdať všetko stratené. Aj keď budeš unavený, vysilený, znechutený. Budem Tvoj gladiátor a budem sa za našu ríšu biť. Dám ti každý milimeter svojej lásky, ak mi sľúbiš, že nezabudneš. Nezabudneš, ako sme hrávali bedminton, chodili na prechádzky do lesa, lebo nenávidím Veľkú noc, ako si ma čakal na stanici, keď som za Tebou letela ako trafená, naše milovanie v tráve, ranné croissanty, ktoré si tak miloval. Náš spoločný dom, ktorý sme premenili na domov a stvorili lásku, prvé vianočné perníky, ktoré si zdobil s trasúcimi rukami, ale chutili ako od francúzskeho cukrára. Naše mamy, keď sme im oznámili, že budeme traja. Slzy v očiach, ktoré dodnes hrejú.

Nezabudni na našu lásku a ja Ti sľúbim, že ja sa nevzdám všetkého, čo sme spolu budovali. Budem Ti to opakovať každý deň ako pokazené rádio až do nášho posledného dňa. Si pre mňa to najpodstatnejšie, čo v živote mám a kvôli Tebe som ochotná chodiť po rozpálenom skle.  Milujem Ťa a navždy to tak ostane.

Tvoja MyLo