32. Za toto pôjdeš sedieť!

Američania už toho preskúmali veľa: kadečo si vymysleli, niekoho zase napichli, iného rozpárali, zbombovali, hekli či inak vykutrali, len aby to prezentovali ako najnovší objav zemegule. Nikdy sa ale neprestanem čudovať, ako ľahko môžu byť niektoré veci vyriešené, kým si na tom pól sveta láme hlavu.

Môj priateľ, ktorému bola manželka neverná po 30.rokoch manželstva (jeho príbeh ste čítali v článku č. 16 Kým sa mladí podvádzajú, starí sa len prizerajú) mi včera dôležito zavolal, aby sme rozobrali lieky na neveru. Keďže ja mu stále tlačím do hlavy, že opica ostane opicou, on sa nevzdáva a ide na to logicky.  Neveru považuje za chorobu, chybu v DNA, ktorá sa podľa neho dá opraviť. Ja však stále akosi verím na tie opice a evolúciu, ktorá je nespochybniteľná.

Už si tu nejaký ten piatok píšeme o nevere, jej príčinách či následkoch. Zlomené srdcia, rozvrátené rodiny, pokazené zajtrajšky. Keď každý vie, aké zlé to je, prečo sa teda s neverou neskončilo? Odpoveď je jednoduchá: lebo nie je záujem.

Američania zase raz dobehli systém a ešte za starých dobrých čias dopísali neveru do trestného poriadku. Dôvodom bolo, že žena bola v tom čase majetkom muža a ako aj ostatný majetok, nemôže byť odcudzená. Do dnešného dňa zákon platí v šiestich krajinách USA a tým pádom sa stala nevera trestným činom.

Predstavte si, že prídete domov. Nájdete vášho partnera v posteli s milencom. Celý svet sa vám zrúti, celá rodina sa rozpadne. Prežívate najhoršie časy svojho života, rozmýšľate nad vraždou alebo sebevraždou, ste totálne na dne. A tu hľa, zákon pamätá na vašu ochranu a dáva vám možnosť vysúdiť pekné odškodné. Caroline bola vydatá za Franka viac než 33 rokov, keď sa s ňou nakoniec rozviedol kvôli mladšej veveričke. Caroline však dlho neváhala, podala na milenku žalobu a vysúdila 30 miliónov dolárov. Ešte raz to číslo…30 MILIÓNOV! No neoplatí sa trochu pomôcť tej nevere?! Lebo viete ako sa hovorí, peniaze nie sú dôležité, ale vždy sa lepšie plače v mercedese ako v autobuse.

Tieto prípady nie sú vôbec ojedinelé, mnoho oklamaných partneriek takto zažalovalo milenku, ktorá „zviedla“ jej partnera. On sa iste bránil nohami-rukami, kričal o pomoc, že sex nie je pre neho. Len ho nikto nevyslyšal, tak išiel do toho. Ak preukážete, že partner bol zvedený a súd uzná, že mentálne trpíte (vreckovky, nezabudnite si vreckovky!), vyhrali ste! Nevera je mentálna bolesť a tak sa považuje za psychické týranie.

Môj priateľ ale zašiel trochu ďalej a najradšej by nahnal všetkých neverníkov na jeden opustený ostrov, aby nekazili morálku ostatným (tým 5%-ám populácie!) a zároveň by sa podrobili liečbe. Dúfam, že tým nemyslel elektrické kreslo, ale len nejaké meditačné tančeky pri západe slnka. Najprv som si myslela, že je to čisté barbarstvo, ale potom som sa zamyslela a hovorím si, že asi pôjdem. Viete si predstaviť byť na jednom Ostrove opíc s hercami, hudobníkmi, umelcami, Táslerom, dokonca s Donaldom Trumpom? Párty pri západe slnka s dídžejom Leošom, Kramár by nám čítal večerné správy a Trump by zrejme vybudoval nové impérium TRUMPCHEAT a vymyslel vlastnú menu. Nebolo by to krásne? Nastať by mohli len dve situácie:

  • úplná Sodoma Gomora – pustili by sme sa do rozmnožovania typu „prales“ – každý s každým čo sa hýbe a nikomu by to nevadilo, lebo sme predsa všetci hriešnici a nepozeráme sa na druhého s opovrhnutím.
  • ak by bola nastolená kontrolovaná liečba (pripustíme, že nevera je choroba) tak by sme zrejme stratili chuť na sex, na dobrodružstvo, jednoducho na život. Možno psychosedenia typu „máš na viac“ by zabrali, ale úprimne, všetci by sme tam išli len nájsť si novú korisť. Lebo ľudí nikdy neprestane baviť baviť sa.

Na portáli Independent som sa zase dočítala inú lakocinku. V Číne, prosím vás, zase upravujú ľudí. Klonovanie ľudí je (zatiaľ) zakázané, čo ale zakázané nie je, sú konkrétne úpravy génov. Vedci prišli na to, ako geneticky upraviť vlákna DNA, ktoré riadia telo s cieľom vytvoriť dokonalé embryo, ktoré by bolo odolné voči vírusu HIV. V jednoduchosti to znamená, že na požiadanie si viete geneticky upraviť svoje bábätko tak, aby bolo odolné voči chorobám, no nikto nevie zaručiť, či to neskôr nespôsobí vznik nových chorôb ako je napr. rakovina. Zaujímavé ale je, akými míľovými krokmi sa posúvame dopredu a k akej neľudskosti spejeme, ak si v budúcnosti budeme môcť dať naklonovať seba a opraviť choré bunky so zlozvykmi ako nevera, agresivita či homosexualita za bunky zdravé a vyklonujeme si tak dokonalú bytosť, ktorá bude podľa mravných predstáv širokej verejnosti. Jedna bunka sem, druhá tam, toto odrežem, toto pridám. Ako v kuchyni, keď varíte guláš.

Tak ako, za ktorú variantu ste vy? Kam idete prihlásiť svojho neverníka? Na ostrov, či pod nožík? ?