5. Kokaín v duši

Snažíte sa všetko robiť podľa návodu na vzťah, ktorý nemáte. Ale fakt sa snažíte. Varíte, periete, staráte sa o seba, holíte si nohy, ste po ruke keď treba, ste reprezentatívny typ a NIE STE bohyňa, no aj tak vás vymenia. Kedy sa to pokazilo? Kde som urobila chybu? Toto sú zvyčajne otázky, ktoré trápia každú oklamanú ženu. Možno si tú otázku ale kladiete zbytočne. Jediný dôvod je TRESKA. A bodka. Netreba sa nad tým zamýšľať a hľadať na sebe dôvody zlyhania.

„Jediné čo mi po rozchodoch ostalo bola práca. Mala som dobrú prácu realitnej maklérky, zarábala som nadštandardne. Mohla som si dovoliť dovolenky aj drahé oblečenie. Môj šéf, známy majiteľ veľkej realitky, bol náramne milý a rozumeli sme si. Nikdy som na neho ale nijak inak nepomyslela. Bol ženatý, teda nič pre mňa. Raz ma zavolal po práci von. Na džús. Hovorím si, „ešte ma nikto v živote nevolal na džús, to musí byť strašný suchár“ a v duchu som sa smiala. Rozrozprával sa o svojom živote. Nechcelo sa mi to počúvať, ale zo slušnosti musíte. Tvárila som sa, že ma to zaujíma, len aby som mala v práci pokoj,“ začína svoj príbeh Romana (33).

„Jeho manželka bola doma so synom, štvorročným faganom. Asi nebola veľmi pracujúci typ, ale ani nemusela, lebo bolo o ňu dobre postarané. Nejako im to však neklapalo vo vzťahu, po pôrode si prestali rozumieť, manželka sa upla na dieťa a on sa cítil nepotrebný. Bez života a s depresiami chodil ráno do práce, niekedy vyzeral naozaj strašne. Dieťa bolo to jediné, čo ho držalo vo vzťahu. On spával na gauči, ona s deckom v manželskej posteli. K sexu došlo len keď ju prinútil. Nechcela som sa pýtať na podrobnosti, aj tak už povedal viac než som chcela počuť, predsa len bolo mi to nepríjemné. Ako mu môžem JA vyriešiť JEHO problémy???“ pýtala sa Romana samej seba.

„On ale presne vedel ako. Netrvalo dlho a pozval ma do galérie. Nechodíte tam každý deň, tak si hovorím „čo sa môže pokaziť?!“ Všetko sa pokazilo. Nie priamo v galérii, ale po. Mal jeden extra byt v Bratislave. Vraj keď príde rodina na návštevu. Idiot. A ja hlupaňa som mu to uverila. Bolo mi už jasné, že to neskočí len v Mekáči. Nehovorím, že som sa bránila zubami, nechtami. Išla som vedome, vedela som, že doma nie je šťastný a hovorím si, že jeden sex ma určite nezabije. Bolo to napokon sexov niekoľko, niekoľko krát denne, niekoľko mesiacov. Klasicky, podľa modelu, sa hlúpa žena zaľúbila. On to vravel tiež, len mal iné parametre lásky.

Bola to láska chorá. Až tak chorá, že sme bez seba nemohli byť. Cítila som, ako je mi zle, keď som bez neho. Neustále sme sa kontrolovali kde je kto. Na čo myslí, čo jedol na obed, ako spal. Na noc sa musel vrátiť k žene, aby nemala podozrenie (lebo žena je zvyčajne hluchá, slepá, sprostá…). Bola som tak zaľúbená, že by som pre neho urobila čokoľvek. V rámci možnosti sme sa stretávali všade kde sa dalo, kupoval mi drahé darčeky a hovoril, že som úžasná žena. Mal v pláne opustiť manželku, aby sme mohli žiť spolu. Hovoril, že sme pre seba stvorení a nikdy takú ženu ešte nestretol. Bola som pripravená zavolať Elonovi Muskovi a vyletieť na Mesiac kvôli nemu.

Vytriezvela som však rýchlo, keď som prišla na to, že čakajú druhé dieťa. Z jednej esemesky som vyčítala, že si ide kúpiť legíny, lebo rifle sú jej malé. Bola vyziabnutá na kosť, ako by jej rifle mohli byť malé?! Ach môj bože, to bolo poníženie, hanba a bolesť v jednom. Na chvíľu som prestala dýchať, rozmýšľala som, že to asi neprežijem. Plačom som sa zvíjala na gauči a lapala po dychu. Hovorila som si, že toto je scéna z Hollywoodu a o chvíľu niekto príde s klapkou a povie „STOP, ideme od znova“. On že nevie ako sa to stalo. Nespal s ňou. Možno len raz, ale určite si dal pozor.

Odišla som od neho, odstrihla ho úplne. Z jedného dňa na druhý. No cítila som, že zo mňa niečo odbudlo. Niečo si zobral so sebou, kus môjho srdcového svalu. Je to ako keď šňupete kokaín každý deň a odrazu chcete prestať. Búši vám srdce, trasiete sa, máte nepríčetný pohlaď, kruhy pod očami a ste mimo celý deň. Darmo, láska je chémia. Potvrdené niekoľko krát a okolkované krvou. Priamo zo srdca. No raz si musíte povedať dosť a prestať s tým. Poučiť sa. Neponižovať samú seba. Nehovorím, zaslúžila som si to. Bola to lekcia, na ktorú sa nezabúda.