6. Vieme, prečo vás manžel podvádza!

Toto som sa naučila z najnepotrebnejšieho denníka na Slovensku, tieto lákavé headlines, ktoré sú neuveriteľne hlúpe, ale každý to otvorí a potom len krúti hlavou. Ubezpečujem vás ale, že s primitívnym článkom toto nemá nič spoločné.

Vedeli ste, že asistentka, resp. kolegyňa je výborná pediatrická pomôcka na riešenie domácich problémov? Je to pravdepodobne osoba, s ktorou vás vyvolený podvádza a je to preto, lebo je dostupná. Chlap totiž nemá čas chodiť na dlhé poľovačky do lesa, keď mu srnka prišla priamo ku krmidlu. Na druhej strane, so ženami je to ako s tovarom, čo sa ponúka to sa kúpi.

Čo má tá druhá lepšie ako Vy?

Nečakané, ale skoro všetko. Na začiatku minimálne nemá zábrany. Čím mladšia, tým sa zábrany rovnajú nule. Ak ide o staršiu milenku, povedzme sklamanú z predchádzajúceho vzťahu, tak jej nechýba absolútne nič. Ak je sklamanie už hlboké a neliečené, nič jej (jemu) nebráni konať nemorálne. Nemajú čo stratiť a preto sa netrápia nad dôsledkami. Nemajú výčitky svedomia, lebo tie zakrývajú obvineniami druhého pohlavia z nesplnenia ich očakávaní. Druhá dôležitá vec je úsmev. Muž nechce nič viac ako to, aby ste boli šťastná. Aby ste sa usmievali a cerili zuby aj na zmrzlinu. Nič nie je horšie ako sedieť s ufrflanou ženou, ktorá sa večne na všetko sťažuje. Ale že na všetko a večne. A je jedno ako veľmi sa muž snaží, nič jej nie je dobre. Milenka takýto problém menejcennosti nemá. Tej je dobré zase všetko, čím dáva mužovi pocit, že je výnimočný.

Dva pravdivé dôvody nevery

Predtým ako som sa rozhodla písať blogy o vzťahoch, som si samozrejme niečo odskúšala. Za posledných 15 rokov som mala možnosť urobiť si dostatočné štatistiky o mužoch a ženách a ich chovaní. Mňa viac vždy zaujímali muži ako ženy. Sú čistejší.  Na vzorke xy mužov som skúmala aké sú dôvody ich nevery. Skúmaním rozumieme sex. Vekové rozpätie od 20 do 50 rokov a nasledovné dôvody boli príčinou, prečo Vás vymenil za mňa:

  1. Nedostatok sexu – primitívne? Ani trochu. Muž je opica a opica musí mať sex (pre vysvetlenie si prečítaj článok č.2 „Aj ja chcem mlieko“) . Sexom si odbúrava stres i napätie a je to prostriedok sebazáchrany pred infarktom. Jednoduché ako facka od mamy za prvú cigaretu. Ak ste matka – bohyňa – nemáte chuť s ním sexovať, je to pre vás vyčerpávajúce, nudné, nákazlivé, nechce sa vám, nebodaj máte vyššie priority – dooooobre, ale potom sa netreba pýtať pred zrkadlom „prečo to ten úbožiak len urobil?!“
  2. Nedostatok lásky – matky zaľúbené do svojich detí berú svojho partnera už len ako živiteľa rodiny a nie ako láskavého tvora, ktorý potrebuje ich nehu, dotyky, poďakovanie, úsmev či pohladkanie. Máte problém predstaviť si, že váš partner je psík, ktorý vás má rád a chce vašu pozornosť? Aspoň na 5 minút denne? Nie? Tak nič….

Váš muž je chorý. No odrazu nájde na svoju chorobu liek. Je to mladá vylepšená receptúra, usmievavá asistentka, ktorá nemá problémy. Ak je aj pekná a múdra, ste v ohrození života. Taká asistentka je ako paralen pri horúčke. Je vám lepšie už pri prvej dávke. Chcete vedieť kam to až zájde, preto disciplinovane užívate lieky ďalej. Úsmevy, nežné pohladenia, mrknutie okom, spoločný song v rádiu, rodinné problémy, ktoré si musí vypočuť. Všetky sú samozrejme nafúknuté, aby bola ľútosť stroskotanca a obdiv z jeho prežitia ešte vyšší. Muž ako samec robí všetko pre to, aby sa jej páčil a videla v ňom hrdinu. Už ste videli chlapa, ktorý by sa bavil s akoukoľvek ženou a opisoval svoju manželku doma? Že je to žena jeho života? A jaké super deti majú? Toto bude vykladať novej koristi? 9 z 1O mužov ani neprizná že má ženu, len keď si to náhodou všimnete pri tajných telefonátoch pri ktorých odchádza z miestnosti. Nie že by sa za vás hanbil, ale nemá vás prečo chváliť. Obdobie kedy sa vami pýšil už pominulo, teraz ste štandard, ako dobrá Octavia, ktorá odvezie všade, no nemáte rýchlosť a zvuk Ferrari.

No nezúfajte milé ženy. Nie je to koniec sveta. Ako zachrániť čo sa zachrániť nedá si rozoberieme v inom článku. Pôjde to ťažko, ale vy to dáte. Alebo nedáte a nájdite si radšej milenca ?