8. Asistentka nad zlato

Poviem vám pravdu, neznášam šťastné páry. Myslím tie na oko šťastné, ktorým strašne závidíte, keď ich spolu vidíte. Hlava sa vám otočí, keď vstúpia do miestnosti a vy idete od žiarlivosti prasknúť. Ona má prehodenú GUCCI kabelku na oholenej (!) ruke, make-up stylistu, vysoké topánky, ktoré by jej babka určite zakázala, 9D mihalnice a pery Pamely Anderson. On štýlovo oblečený s upravenou bradou, zlaté hodzinky, tmavé okuliare. Budí dojem, že je to neho dobre postarané alebo skôr že sa dobre stará o domácu pani. Vy ani nechcete byť ako ona, chcete sa tak vznášať ako ona. Chcete mať ten pocit nesmrteľnosti, ktorý mávajú bohatí ľudia, aj keď im Boh nič nesľúbil. Obaja si sedia na zámočku na kávičke, občas spolu prehodia nejaké slovo, občas čeknú mobil. Hneď viete, že tam nebude núdza o zábavu, prachy, výlety, dovolenky, ale ani o milenky nie ?

Poznala som do-ko-na-lú rodinku dvoch mladých ľudí: on úspešný, príťažlivý muž, majiteľ reklamnej agentúry so silnými plecami. Ona krásna, vyšportovaná žena ako z časopisu. Postavu po dvoch deťoch mala ako fitness trénerka. Doma krásne upratané, zdravo navarené a o deti postarané. Normálne vám je to až divné, že sa tak dobre majú pri tom všetkom čo sa deje vo vašom okolí a v médiách. Ja som často šokovaná rozvodmi známych ľudí po niekoľkých rokoch a vždy ma to nejako zoberie, keďže od celebrít očakávam viac ako od bežných ľudí.

Ale naspäť k našej veci. Začala som pre nich pracovať ako asistentka, na skrátený úväzok. Jednoduché práce, aby ich dokonalý život bol ešte dokonalejším. Hovorím si, takto chcem žiť. Mať krásneho, úspešného, lojálneho muža – to je hádam sen každej ženy. Platili mi slušne, aj keď som niekedy ostávala dlho do noci postrážiť deti. 

Jedného dňa som sa vybrala s kamoškou do mesta. Klasika, poznáte to pseudoBratislavčania; Havana, Primi, Channels, Priatelia. V jednom z barov som stretla „muža mojich snov“, môjho pološéfa. Najprv sme nevedeli na seba reagovať, nevedela som či mám priznať odkiaľ sa poznáme. Bola tam skupina ľudí, ktorých som nepoznala no ani som nechcela, aby oni poznali mňa. Nejako nemám rada, keď sa ľudia do mňa starajú.

Sadla som si vedľa neho a začali sme debatovať o živote. Zo začiatku všetci spolu, formálne reči kde a čo robíte. Ja nikdy neodpovedám priamo, ľudia majú tendenciu hľadať spoločných známych a hodnotiť vás podľa druhu práce. Mala som ale dobrý job, kde ma okolie rešpektovalo, takže som určite nechcela, aby si ma spojili so svojou známou „ktorá tam tiež robí“.

Pološéfovi bolo jasné, že ho nebonznem, preto začal byť osobnejší. Otočil sa ku mne, ruku mi položil na koleno. Vraj som výborná asistentka a veľmi mu pomáham. Poďakovala som. Bola som úprimne rada, že si to všimol a ohodnotil ma pozitívne. Mám takú tú vlastnosť, že keď sa nepcháte ľudom do zadku, strašne ich začnete priťahovať. Chcú vedieť o vás viac. Začal sa pýtať prečo som single. Vyrozprávala som krátky príbeh, že som ešte nestretla toho pravého. V skutočnosti ho to ale vôbec nezaujímalo. Potreboval sa dostať ku mne bližšie. Zaostroval na mňa zrak ako gepard, ktorý ide po antilope, pozoroval moje pery ako sa dotýkajú a môj sladký úsmev. Áno mám rozkošný úsmev malého decka, ktorý mi vybavil nejednu pokutu. A mama ma naučila, že keď nevieš čo máš povedať, tak sa usmievaj. „Povedz mi ešte niečo“, začalo ho to viac baviť.

No viete ako to je keď už máte niečo nakúpené. Potárete aj čo nechcete. Ja sa snažím nehovoriť o sebe a súkromí, len stručne, že som dobré dievčatko, ktoré nemalo šťastie na dobrého partnera. Očividne ale doma neplačem na gauči a užívam si zatiaľ život. Po krátkom čase hovoril aj on. Že tiež si raz nájde takú ženu ako ja a bude šťastný. „Čoooo?“ Nechápala som…veď tá krásavica doma bola božská. Nikdy som sa jej nemohla rovnať, lebo na toľko plastík nemám love. V šoku som počúvala aké majú rozdielne názory a ciele, že spolu už ani nespávajú a trpí to len kvôli deťom. Bolo mi ho ľúto. Taký dobrý chlap…

Gepard ale presne vedel, čo tým sledoval. Chcel odo mňa ľútosť, ktorú doma už nemal. Doma už bol len mašina na peniaze. Netrvalo dlho a mal svoju ruku v mojich nohavičkách. Rovno tam pri stole, pred jeho kamošmi. Začali sme sa bozkávať, nemohla som povedať nie, keď bol taký nešťastný! Ani jeden kamoš sa nehodil medzi nás, aby sme prestali. Divní tí chlapi, že ho nezachránili od ťažkému hriechu, nie?! Mali sme už len jednu cestu. Dali sme si dlhý, krásny sex na záhrade jeho domu. Bol vyliečený. Znovuzrodený.

V pondelok som prišla znova do práce. Poker fejs a lá Gaga. Manželka si nemohla nič všimnúť, nech je doma pokoj. A každý si žil ďalej svojim životom. Že je to nechutné? Neférové? Že som zakomplexovaná kurva, ktorá zhorí v pekle? No to určite. Kurvám sa zvyčajne nič nevráti. Kúpia si opaľovací krém SPF 100, aby ich v pekle nespálilo. Prídu naspäť opálené do hneda a nájdu si dobrého manžela.  Takto to ale chodí, aby to fungovalo. Aby fungovalo TVOJE manželstvo. A TY si mohla ďalej žiť svoj šťastný život.